Technické informace

Programové vybavení INmedias používá moderní architekturu klient/server. Z klientských stanic se k serveru připojíte pomocí interní sítě nebo mimo firmu prostřednictvím internetu.

Systémový software, nezbytný pro provozování IS INmedias®, je postaven na produktech firmy Microsoft:

  • Operační systém stanice klienta → Windows (Windows 7 nebo vyšší),
  • Síťový operační systémem → Windows Server,
  • Databázový server → Microsoft SQL Server. K uchovávání dat systém používá spolehlivý a bezpečný Microsoft SQL Server. Nasadit lze různé výrobcem nabízené edice, počínaje verzí Express Edition, která je k dispozici zdarma.
  • Tabulkový editor → MS EXCEL. Zprostředkovává podporu výstupu pro generátor formulářových sestav INmedias v případě, že je požadován výstup dat přímo do tabulky MS Excel. Předpokládá se licenci editoru na tom počítači, kde budou prováděny tiskové výstupy.

Konkrétní parametry hardwarového vybavení pro stanice klientů a server jsou individuální a jsou vždy navrhovány v rámci úvodní studie projektu. Systémové nároky se budou lišit v závislosti na rozsahu využívání aplikace a na počtu současně připojených uživatelů.

Pro běžný provoz je na straně klienta postačující hardware na úrovni zvládající úlohy MS Office. V případě serveru (do 10 licencí INmedias) vyhoví i „výkonnější PC“, jehož procesor má takt větší jak 2 GHz a operační paměť je tvořena 4 GB RAM. Uvedené hodnoty jsou orientační.

 

Chcete další technické informace o našem IS? Napište nám, na vše rádi odpovíme